KONST / Litografier / Färglitografi 12702344
nr 1270 2344
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 262/290, flicka på bänk. Motivet: 60x42 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:45:52
26/8 20:22:16
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund